Новини

Всі новини
2018-10-26

Черкаські самопомочівці ініціювали придбання сучасного відеогастроскопа для міської лікарні

У Першій міській лікарні встановили новітній відеогастроскоп. Цей прилад дозволяє виявляти онкозахворювання на ранніх стадіях. Придбання сучасного обладнання за кошти з міського бюджету ініціювали депутати з фракції «Об’єднання «Самопоміч».

– Наше завдання – підвищити якість надання медичних послуг. Понад 10 років на цю лікарню не звертали увагу. Ми будемо наполягати на розширенні функціональних можливостей вже встановленого обладнання, додавати модулі, якими робитимуть інші обстеження. Тобто використовувати обладнання на повну потужність, – говорить депутат міської ради від «Об’єднання «Самопоміч» Олексій Романов.

Він зауважує, що у жахливому стані і приміщення операційних цього медзакладу. Там близько 30 років не робили ремонту.

– Це впливає на якість послуг, що надаються нашим пацієнтам. Тому ми будемо ініціювати та відстоювати вирішення цього питання перед колегами по депутатському корпусу, – додає Романов.

За словами лікаря-ендоскопіста Першої міської лікарні В’ячеслава Глаговського, попередні прилади були застарілими та не дозволяли виявляти онкологічні захворювання на ранніх стадіях.

– Нова апаратура має арсенал інструментів, які дозволяють диференціювати нормальні тканини від патологічних під час обстеження, – зауважує лікар.

Відеогастроскоп активно використовують в медзакладі вже понад місяць. Кажуть, вже встигли спростувати страшні діагнози, які ставили в інших закладах.

– До нас звернувся пацієнт, якому в одній клініці поставали діагноз. В іншій – захворювання не виявили. Завдяки відеогастроскопу з’ясувалося, що таки діагноз у першій клініці був хибним. Якби людина втретє не обстежилася б, то жити з таким діагнозом було б надто складно, – говорить В’ячеслав Глаговський.