Новини

Всі новини
2019-06-07

Ділянка на смітнику чи 100 тисяч гривень. Самопоміч пропонує альтернативу для учасників АТО

Замість землі похованої під триметровим шаром сміття – гроші. Фракція «Об’єднання «Самопоміч» у Черкаській міській раді розробила Програму захисту учасників бойових дій. Їм пропонуватимуть вибір: або роками чекати на свої ділянку,  або разову матеріальну допомогу – 100 тисяч гривень.

Відповідний проект рішення проходить процедуру реєстрації у виконкомі. Його автор – голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Микола Фомич.

Нагадаємо, кілька тижнів тому заступниця міського голови Людмила Бордунос опублікувала у мережі світлини  території між вулицями Лупиноса та Чайковського. Саме тут міська влада планувала виділити 40  ділянок АТОвцям для будівництва житла.

– Вкотре загострилася кричуща ситуація з наданням землі АТОвцям. То ці клапті розташовані під електромережами, то вони – реальний смітник. Самопоміч поцікавилася, скільки коштуватиме очищення цих ділянок. Виявилося – це майже 10 млн грн, – говорить автор проекту Програми Фомич.

В Україні вже є вдалі приклади розв’язання цього земельного питання. А саме – його монетизація. У Львові, де як і в Черкасах, майже не залишилося вільних якісних ділянок, з 2014 року запровадили грошову компенсацію.

– У нашому місті майже 2 тисячі колишніх воїнів перебувають у довжелезній черзі, яка практично не рухається. Тоді як, місцевий бюджет може щороку безболісно виділяти на ці потреби ті самі 10 млн. Учасники бойових дій та інваліди війни матимуть вибір – або чекати роками або отримати гроші, за які реально купити в місті потрібну ділянку, – каже депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Олексій Романов.

До речі, ініціативу  схвалили міський голова та фракції «Батьківщини», «Свободи», «Черкащан» та «Незалежних» у Черкаській міській раді. Спілки АТОвців, зацікавлені ГО та експертів закликають долучитися до громадської експертизи відповідного проекту рішення після його затвердження виконавчим комітетом.