Новини

Всі новини
2018-09-12

ДІТИ СТАЛИ ЗАРУЧНИКАМИ НЕДБАЛЬСТВА ВЛАДИ

Прикро почався новий навчальний рік  в селі Лозуватка Шполянського району.

В сільській школі відсутня проточна вода, наявність  якої необхідна для  забезпечення нормальних та безпечних умов роботи харчоблока та санвузлів. Виявляється така ситуація склалася ще минулого навчального року через поламку глибинного насосу, який качав воду до школи та ФАПу.

За словами сільського голови, насос зламався ще в кінці квітня. Каже, тричі звертався із цією проблемою до районного відділу освіти при Шполянській районній адміністрації, а потім подавав письмову заяву, із вимогою відновити водопостачання. Чиновники відповіли, що в бюджеті немає на це коштів. Зрештою, насос купили за кошти сільської ради та він виявився поламаним. Надіялися, що відремонтують до початку вересня.

Але чому допоки не увірвався терпець батьків, ніхто із посадовців не порушував питання публічно? Чому директорка школи, голова села, районний відділ освіти, голова РДА прозвітували про готовність цього навчального закладу до навчання? Адже 16 серпня на офіційному сайті РДА опубліковано новину про те, що районна влада перевірила готовність навчальних закладів району. А у ній йдеться про те що голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко комісійно здійснив перевірку шкіл та садочків у селах Лозуватка та Топильна.

Рівень безвідповідальності та відсторонення від проблем просто зашкалює! Як відділ освіти – розпорядник коштів може бути спонсором? Чому не виділено кошти на ліквідацію нагальних проблем в школі? Чому зібрали благодійні кошти на все крім ремонту або заміни насосу для води?  Чому всі чиновники похизувавшись один з одним на прийомці закладу, так і не вирішили проблему води? Чому ніхто не несе відповідальності за те, що діти не мають якісної води?

Таке відношення влади до проблем формувалося роками. Чим більше терплять і мовчать жителі, тим більш байдуже до їх проблем можновладцям. Наразі вони почали діяти тільки після приїзду журналістів з обласного центру. А чи призведуть ці дії до бажаного результату? – Побачимо незабаром.

Наталія Коваль, голова районного осередку «САМОПОМОЧІ»