Новини

Всі новини
2019-06-18

Людмила Бордунос на зустрічах розповідає, як містянам захистити свої права

Розмір квартплати, капітальний ремонт, облаштування прибудинкових території та якісна робота управлінської компанії – це лише частина запитань, які ставлять черкащани заступниці міського голови Черкас з питань ЖКК та члену команди “Об’єднання “Самопоміч” Людмилі Бордунос. Упродовж останніх двох тижнів вона наживо зустрічається з  мешканцями багатоповерхівок та допомагає налаштувати їм  діалог із управлінською компанією ТОВ «Сантехбудконструкція». Нагадаємо, що саме ця компанія виграла конкурс на обслуговування понад 840 будинків обласного центру.

Відбулося вже шість таких зустрічей (Хімселище, Митниця, Дніпровський район, центр тощо). На них вже побувала майже тисяча містян. Адже кожному важливо, які зміни черкають на багатоповерхівки без СУБів.

– Такі зустрічі потрібні, передусім, для того, аби розповісти людям про їхні права та про обов’язки управлінської компанії. Багато хто досі не знає, що СУБи припинили свою діяльність і на зміну їм прийшла управлінська компанія. Тож детально розповідаю та відповідаю на всі запитання, – зазначає Людмила Бордунос. – Моє завдання донести до людей, що саме вони є господарями свого будинку, що вони – замовники послуг, а обслуговуюча компанія – виконавець цих замовлень І це – мета зустрічей.

Найбільше запитань про зростання квартплати, про те, чому тарифи на утримання стали для кожного будинку іншими та про зони відповідальності управителя.

-Я розтлумачую людям, що ці зміни не примха чи оборудка місцевої влади, а Закон України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках». Що виконкому заборонено затверджувати тариф. Що управлінська компанія розраховувала мінімальний розмір внеску, за яким готова якісно надавати перелік обов’язкових послуг, – говорить Людмила Бордунос.  – Для того, щоб мешканці та «Сантехбудконструкція» подивилися один одному в очі на старті співпраці – на кожну таку зустріч я запрошую і представника управлінської компанії. Він детально перераховує людям послуги, за які тепер відповідає.

Заступниця міського голови Людмила Бордунос наголошує, що такі зустрічі з мешканцями «наживо» дуже корисні і  для неї. Бо дають можливість з перших вуст оперативно отримувати інформацію про нагальні проблеми.

–  Напрямком житлово-комунального комплексу я опікуюсь лише кілька місяців. Є питання з розряду «важливо-терміново». А через бюрократичні перепони, сигнал про це може йти до мене місяцями. А тут – прямий контакт, на який  значно легше швидко реагувати. Всі зауваження та поради я записую, щоб не забути реалізувати та даю номер свого мобільного телефону, – зазначає пані Людмила.

Попереду ще низка зустрічей і не лише з мешканцями багатоповерхівок. Мешканці приватного сектору також приходять поговорити про своє наболіле. Тож Людмила Бордунос  обіцяє, що вже у липні постарається спланувати  такі ж масові зустрічі і з ними.  Там, одне з наболілих питань – вивезення сміття, в тому числі великогабаритного.