Новини

Всі новини
2017-11-21

МИКОЛА ФОМИЧ ПРОЗВІТУВАВСЯ ЗА ЗРОБЛЕНУ РОБОТУ ПЕРЕД ВИБОРЦЯМИ

Свої напрацювання та успіхи роботи за два роки депутатства презентував Микола Фомич на традиційному щорічному звітуванні. Серед пріоритетів у роботі народний обранець зазначає впровадження освітніх ініціатив, зокрема, цьогорічними успішними проектами є «Школа комп’ютерної грамотності» та «Школа корисних звичок», удосконалення механізмів публічного адміністрування та нормотворчої роботи.

Водночас така зустріч із виборцями дала змогу вкотре поспілкуватися з жителями, вислухати їхні побажання і, таким чином, визначити напрямки у яких потрібно далі працювати.

Нормотворча діяльність

Два роки депутатства та позитивні результати для громади починаються із паперової роботи – це участь у комісіях, сесіях та підготовка проектів рішень, запитів, виступів.

За час депутатства Микола Фомич ініціював десять проектів рішень, які ухвалила міська рада. Це такі проекти як: регламент Черкаської міської ради, положення про постійні комісії Черкаської міської ради, звернення щодо прийняття виборчого кодексу з порційною виборчою системою та відкритими списками, звернення щодо підготовки відповідної нормативної бази та роз’яснення порядку утворення госпітальних округів, звернення щодо збільшення оплати праці у сфері охорони здоров’я, збільшення медичної субвенції державного бюджету на 2017 рік.

Також за авторства депутата Фомича було ухвалено два надважливі для міста рішення – це впровадження механізму електронних петицій, завдяки якому містяни мають можливість колективно звертатись до міської ради та виносити на голосування свої проекти щодо розвитку міста. Та резонансне, але водночас ключове рішення для виключення зловживань, пов’язаних із розподілом земельних ділянок – рішення щодо унеможливлення зловживань при групуванні земельних питань, яке надалі забороняє групувати земельні питання, якщо ті стосуються надання у власність вільних земельних ділянок та зміни містобудівної документації, тобто ті питання, які найчастіше стають об’єктами зловживань.

 Діяльність на виборчому окрузі

«Одне із важливих завдань депутата – розвиток та благоустрій виборчого округу, взаємодія із жителями для його покращення. Фінансові доповнення на ремонт садочків та школи дають змогу зробити комфортним навчання і дозвілля наших дітей. На момент 2015 року, коли ми стали депутатами, у школі №24 були замінені вікна лише в одному класі. Сьогодні склопакети встановлені у всіх навчальних аудиторіях. Така ж сама робота пророблена і в садочку №37: замінені всі склопакети у групових осередках, побудовані павільйони. Ми почали не тільки ремонтувати, а й будувати: зокрема – зовнішнє освітлення у дворах, контейнерні майданчики для твердопаливного сміття (вул. Яцика 8, Чайковського 63, Лупиноса 37, Максима Залізняка 96/1), збудовані тротуари біля садочку №18», – зазначає Микола Фомич, депутат «Об’єднання «Самопоміч».

IMG_1653

Також за два роки на окрузі вдалося провести капітальний ремонт ганку житлового будинку по вулиці Яцика 8/1, зробити реконструкцію мережі зовнішнього освітлення провулку А. Яковліва, збудувати мережу зовнішнього освітлення прибудинкової території житлових будинків по вулиці Лупиноса.

Значна частка фінансування спрямовувалась на ремонт загальноосвітньої школи №24, де провели повну заміну вікон на сучасні склопакети, які утримують тепло, та відремонтували санітарні вузли. Цього літа також побудували на території садочку №37 павільйони, аби відпочинок дітлахів улітку був комфортним та у затінку. Також здійснена реконструкція фасаду та капітальний ремонт харчоблоку цього ж дитячого навчального закладу.

Громадська робота

На початку літа на базі «Об’єднання «Самопоміч» почала працювати «Школа комп’ютерної грамотності». Навчити людей «срібного віку» працювати на комп’ютері без сторонньої допомоги – основне завдання навчання. Ініціював проект Микола Фомич, викладачами курсу стали активісти «Об’єднання «Самопоміч» Регіна Пронь та Іван Козиряй.

19204979_1378256228877389_495074208_o (1)

«Зараз просто не можна уявити наш побут без соціальних мереж, інтернет-магазинів, спілкування по скайпу, перегляду стрічки та інших корисних речей, які неможливі без глобальної мережі. Ми не усвідомлюємо, як за пару кліків мишкою отримуємо потрібний результат. Але багатьом літнім людям потрібна підтримка в освоєнні інформаційних технологій, хоча б на початкових етапах. «Школа комп’ютерної грамотності» саме націлена на допомогу людям «срібного віку» в знайомстві з комп’ютером та інтернет-мережею. Завдяки заходам, які пропонуються школою літні люди зможуть не відставати від онуків і стати активними користувачами комп’ютера», – зауважує керівник проекту Микола Фомич.

Водночас, із просто інформативних лекцій, проект перетворився у своєрідний комунікативний майданчик. Навіть після закінчення офіційного навчання, «учні» школи продовжують відвідувати лекції.

Ще один соціальний проект, який ініціював депутат стосується найменших жителів міста. Для дошкільнят дитячого навчального закладу №18 та №37 запровадили  «Школу корисних звичок», яка втілювалась у реальність у партнерстві з Британською Радою.

415B6405

Завдання проекту – навчити дітей ресурсозбереженню, щоб інформація сприймалася цікавіше та легше, депутат Микола Фомич написав спеціальний підручник, який містить ілюстрації та маленькі життєві замальовки, які, наприклад, пояснюють дітям важливість сортування сміття, навчать що робити, коли стався витік газу, розкажуть навіщо утеплювати житло та як витирання пилу з батареї підвищить рівень тепла у квартирі.

 «Батьки та педагоги чітко усвідомлюють, якщо інтелектуальний та емоційний потенціал дитини не отримує належного розвитку в дошкільному віці, то в подальшому його не вдасться реалізувати на повну. А це значить, яким буде майбутнє нашої країни – багато у чому залежить від ціннісних засад свідомості та поведінки, які закладаються в дитинстві. Тому перед дорослими стоїть важливе завдання: виховати нове покоління, яке, впроваджуючи і використовуючи сучасні технології в різних галузях виробництва, у той же час буде розуміти важливість ощадливого використання ресурсів, що є основою енергетичної безпеки держави та гарантує екологічну чистоту оточуючого нас світу», – зауважує ініціатор проекту Микола Фомич.

Після презентації зробленого, депутат Микола Фомич поспілкувався із мешканцями та спільно напрацювали план розвитку району на прийдешній рік.