Новини

Всі новини
2019-03-26

Публічні консультації та громадський бюджет, – Людмила Бордунос повідомила студентам про механізм взаємодії влади та громади

Заступниця міського голови Черкас та член команди «Об’єднання «Самопоміч» Людмила Бордунос взяла участь у Всеукраїнському круглому столі «Формування безконфліктного середовища в громаді засобами соціальної роботи». Захід відбувався у стінах Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.

Учасникам круглого столу та студентам вона детально розповіла про громадський бюджет та про ідею впровадження у Черкасах публічних консультацій. Це механізми, які дозволяють ефективно взаємодіяти громаді та владі.

– Люди розуміють, що із владою потрібно мати тісний зв’язок. Щоб влада враховувала інтереси мешканців, щоб чула. І саме таким інструментом можна назвати громадський бюджет, що дає можливість громадянам подавати свої проекти, які ті хочуть реалізувати. Якщо за проект проголосує більшість людей, то наступного року його реалізують коштом міського бюджету. Інший інструмент, який ми хочемо запровадити, –  це публічні консультації, – зазначила Людмила Бордунос.

Попри те, що громбюджет працює вже тривалий час, не всі містяни про нього знають.

– Для мене це негативний сигнал, який свідчить про те, що ми недопрацьовуємо по рекламі. Бо ж про громадський бюджет повинен знати кожен житель міста. І не лише знати, а й брати участь у обранні проектів, – каже заступниця міського голови.

Вона також зауважує, що у майбутньому доцільно розділити подання проектів на ті, що будуть реалізовуватися на території комунальних закладів і на ті, що стосуватимуться громадських ініціатив.

– Але тішить те, що у громадського бюджету витримана гендерна рівність. Участь беруть і чоловіки, і жінки, – розповіла на круглому столі Людмила Бордунос.

Окремо вона зупинилася на темі запровадження у місті публічних консультації та навіть запропонувала студентам долучатися до цього проекту. Публічні консультації дозволять чути думку громадян з приводу актуальних питань життєдіяльності міста. Людмила Бордунос наголосила, що це не громадські слухання, а значно ширший формат.

– Будуть онлайн голосування, будуть залучатися волонтери. Наприклад, пропонуватимемо вашим студентам допомагати нам у збиранні думок містян, – звернулася заступниця міського голови до викладачів ЧНУ.- Всі зібрані дані будуть опрацьовуватися та аналізуватися. І потім загальна думка містян враховуватиметься депутатами при ухваленні того чи іншого рішення. Тож, можна сказати, що публічні консультації передовсім потрібні чиновникам.