Новини

Всі новини
2018-10-05

У будь-якій роботі викладаюся на всі сто відсотків, – Людмила Бордунос

Вона розбирається в політиці, економіці, в питаннях житлово-комунального комплексу. А ще встигає приділяти увагу донькам та навіть куховарити. Член команди «Об’єднання «Самопоміч» Людмила Бордунос вже півроку як обіймає посаду заступника міського голови Черкас. Про досягнення шести місяців роботи та про те, чи вплинула політика на життя, Людмила Бордунос розповіла в інтерв’ю.


Людмило Іванівно, ви вже півроку перебуваєте на посаді заступника міського голови Черкас та є членом виконавчого комітету. Чи важко було освоюватися на новій посаді?

Освоїлася досить швидко. Мабуть, у жінок так природою закладено – оперативно адаптуватися до всього нового. Це можна порівняти з народженням першої дитини: тоді у тебе немає часу на роздуми, якісь особливі налаштування чи звикання до немовляти – ти відразу стаєш мамою. У роботі так само – для мене все було новим, але я максимально швидко освоїлася. Пригадую, що перший день пройшов в організаційних моментах – бігала з різними документами.

Дещо складно було з розподілом обов’язків між заступниками: ми разом працювали, вивчали документи, але без чіткого розуміння хто за який напрямок відповідає. Врешті, я почала курувати економічний. Але обов’язків додалося, коли мого колегу Ігоря Волошина відсторонили і всю його роботу виконувати почала я. Довелося швидко розбиратися у питаннях житлово-комунального комплексу та медицини.

За фахом ви юрист. Чи допомагають юридичні знання на посаді заступника?

Ще й як знадобилися знання юриста. Професія мене навчила ні в якому разі не підписувати жодного документа до його повноцінного вивчення. У мене на робочому столі постійно лежать стоси документів на підпис. Але поки я ретельно все не прочитаю і не проаналізую, підпис не ставлю, навіть якщо для цього мені доводиться допізна засиджуватися на роботі.

Ще на початку роботи за напрямком економіки я призупинила співпрацю з інвесторами, які хотіли будувати у Черкасах сміттєпереробний завод. Я в жодному разі не виступаю проти зведення такого підприємства у нашому місті, але я за те, щоб все відбувалося за буквою закону. А інвестори порушили умови договору, не надавали документацію тощо. Тому договір потрібно було розривати, адже ми не могли віддати будівництво стратегічного об’єкту сумнівній компанії.

Міський голова Черкас – представник іншої політичної сили. Як спрацьовувалися? Чи виникають політичні неузгодженості?

Це стосується не лише міського голови, а й інших заступників. Ми всі – від різних політичних сил. Але я завжди говорю, що вмію розділяти: дружбу, симпатію та роботу. Так і в співпраці із представниками інших політичних сил – у стінах міської ради ми забуваємо про свої політичні вподобання і націлюємося на конструктив. Звісно, якщо наші з мером погляди на щось не збігаються, то я намагаюся переконувати за допомогою аргументів і фактів.

Зараз Черкаси лихоманить від політичних чвар. На вашу дуку, чи настав час для перевиборів Черкаської міської ради?

Неприємно, коли знаєш, як потрібно працювати, але не можеш нічого вдіяти, бо ж твоя робота залежна від рішення депутатів та від нинішньої політичної нестабільності. І коли бачиш ту ситуацію, яка склалась в сесійні залі, то буває, починають опускатися руки. Утім я відразу забороняю собі про це думати і продовжую відповідально виконувати свою роботу. Розцінюю це як виклик.

Щодо перевиборів Черкаської міської ради, то, як на мене, час для цього вже точно настав. Якщо доходить до того, що в судах оспорюється бюджет, то така рада немає права існувати. Але аналізуючи ситуацію, на 99 відсотків можу стверджувати, що Верховна Рада не увалить рішення про перевибори у Черкасах. На сьогодні в парламенті лежить близько 20 звернень щодо перевиборів різних місцевих рад. Одна з них – наша.

Та все-таки якщо перевибори будуть, то які цілі перед собою ставитиме «Об’єднання «Самопоміч» у Черкасах?

Чи це будуть перевибори, чи через два роки вибори, «Об’єднання «Самопоміч» обов’язково подаватиме своїх кандидатів як на посаду міського голови Черкас, так і на депутатів по всіх округах.

Днями стало відомо, що лідер «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Садовий збирається подавати свою кандидатуру на участь у виборах Президента.

Для мене це було очікувано, адже Андрій Садовий – амбітна, активна людина зі стратегічним мисленням. Він добре ладнає з молоддю та викликає повагу. Нещодавно він приїздив у Черкаси і після нашого спілкування можу точно сказати, що в нього хороші шанси на перемогу.

Цікаво дізнатися, яка Людмила Бордунос поза робочим кабінетом. З чого розпочинаться ваш день?

З того, що ніяк не можу прокинутися і прошу кохану людину зробити мені каву (сміється- ред). Далі швиденько збираю молодшу доньку в садочок, а от старша, дев’ятикласниця, прокидається сама і навіть раніше за мене. Скажу чесно, майже ніколи не встигаю поснідати.

Для меншої дитини за щастя, коли сама забираю її із садочка, хоча таке буває нечасто. Розумію, що часу дітям потрібно приділяти більше. Й інколи засуджую себе за це.

А яка ви як подруга та донька?

Подруг у мене небагато, але це ті люди, які перевірені часом. Я ціную не кількість, а якість. З мамою у мене дуже чудові стосунки, хоча бачимося не часто.

Як зараз пригадую мамині слова, коли повідомила їй про свою нову посаду. Зателефонувала і сказала, що мене призначили заступником міського голови Черкас, вона нічого не відповіла. А через декілька хвилин перетелефонувала зі словами: «Люда, а як же діти?» Бо ж мама добре знає, що на будь-якій роботі я викладаюся на всі сто. Характер у мене такий.

Чи маєте хобі?

Я обожнюю кулінарію. Ще будучи в декреті зі старшою донькою я дивилася телепрограму «Їмо вдома». Відтоді я загорілася кулінарією, люблю дивувати рідних оригінальними вечерями, які можна творити з найпростіших продуктів. Найбільше обожнюю випікати хліб, постійно вишукую його нові рецепти. За його приготуванням я відпочиваю. Звісно, зараз часу на приготування мало. Але тут виручає старша донька, коли бачить, що мама не встигає з вечерею, то сама мовчки стає до плити. Вона навіть «приватизувала» мої книги по кулінарії.

У нашій родині діє правило, що вечерею потрібно насолоджуватися, а не просто втамувати голод. Та й нещодавно вловила себе на думці, що отримую значно більше задоволення від подарованої форми для випічки, ніж, наприклад, від якогось перстня.

Пані Людмило і наостанок, яке маєте життєве кредо?

Я оптиміст і не люблю, коли люди нарікають на життя. Тому моїм кредом можна назвати такі слова – завжди будьте оптимістом та не забувайте ставити перед собою навіть найшаленіші цілі.

Колись мені хтось сказав: «Людмило, з твоїм способом мислення, тобі треба бути у виконкомі». Я тоді віджартувалася, мовляв, тільки у ролі заступника міського голови. А зараз я заступник міського голови Черкас. Тому не бійтеся ставити цілі і досягайте їх.