Новини

Всі новини
2018-11-07

У Черкасах більше сотні пенсіонерів освоюють курси комп’ютерної грамотності

Спілкуватися з рідними через інтернет, сплачувати комунальні послуги не виходячи з дому та відправляти листи через емейл. Це лише невеликий перелік того, що вивчають черкаські пенсіонери на курсах комп’ютерної грамотності. Такі навчання вже тривалий час організовують в офісі обласної організації політичної партії «Об’єднання «Самопоміч».

Завдяки такій ініціативі більше сотні пенсіонерів міста освоїли комп’ютерні знання і тепер вправно користуються гаджетами, дивляться ролики на ютубі, читають новини на різних сайтах та спілкуються в соціальних мережах. В обласній організації «Об’єднання «Самопоміч» говорять, що навіть не очікували такого ажіотажу. Наразі із групами учнів поважного віку працюють двоє викладачів.

Один із них Сергій Шмиголь розповідає, що навчання зі старшим поколінням викликають відчуття розуміння.

«Якось одна зі слухачок курсів сказала цікаву річ. У кожного є діти та онуки, але жоден із них не сяде поруч і не пояснить доступно, повільно, крок за кроком, без нервів ази комп’ютерної грамотності. І коли я почув це, то згадував свою поведінку під час роботи з батьками, коли ті запитували, як включити щось на комп’ютері, чи розібратися у функціях телефону. Це дратувало», – ділиться Сергій Шмиголь.

Тоді він усвідомив, що такі курси – це ідеальний спосіб, де в нормальних умовах люди старшого віку матимуть змогу здобути нові знання.

«Під час занять я відчуваю абсолютний спокій, адже з розумінням ставлюся до людей. Дехто з них складно сприймає інформацію не тому, що не хочуть навчатися. Їм просто ніхто ніколи не пояснював, як тримати мишку, що таке папка, як її відкрити тощо», – говорить Сергій Шмиголь.

Серед популярних запитань від слухачів курсів: як зареєструвати електронний кабінет для передачі показів лічильників онлайн, як працювати зі скайпом та стати в електронну чергу до лікаря.

Інша викладачка Анастасія Заболотська завершила навчання вже декількох груп.

«Для пенсіонерів курси – це не лише навчання, а й своєрідна віддушина і можливість поспілкуватися однин з одним про щось нове», – зауважує Анастасія.

Серед учнів –  пенсіонерка Тетяна Олександрівна. Жінка говорить, що піти на курси зважилася не відразу. Її насторожувало, що вона нічого не розуміє у комп’ютерній техніці.

«Але одного дня я все-таки зважилася і записалася на курси. Найбільше хочу навчитися спілкуватися по інтернету з рідними. Сестра мешкає у Німеччині, а по телефону говорити дуже дорогого. Це й спонукало мене піти на заняття. Та й для себе освою різні комп’ютерні можливості, наприклад, дивитися серіали онлайн, читати новини на сайтах. До того ж чоловік подарував мені планшет і це стало головною мотивацією», – говорить пані Тетяна

Вона твердо вирішила, що ні в якому разі навчання не покине, навіть якщо не все вдаватиметься відразу.

«Та я поставила собі ціль і обов’язково все вивчу», – твердо каже Тетяна Олександрівна.