Новини

Всі новини
2019-06-05

У Черкасах Самопоміч вийшла під ГУНП через смерть 5-річного Кирила від рук поліціянтів

Учора в Черкасах під Головним управлінням Нацполіції відбулася акція «Безкарність вбиває». Такі заходи минули учора в багатьох містах країни. Причиною стала смерть 5-річного Кирила від пострілів п’яних поліцейських на Київщині.

За словами очільника обласного осередку В’ячеслава Скічка, це вирок реформі правоохоронної системи, яка зупинилася на етапі створення патрульної поліції.

– Ми поховали багатьох наших хлопців, які загинули на війні. Але вони йшли туди усвідомлено, знаючи, що є ризик втратити життя. Смерть  – це страшна річ, найжахливіше – коли гинуть діти. Мені дехто говорив: «До чого тут ГУНП, до чого ця установа і ті хлопці, які в ній працюють. Треба покарати тих, хто  «розважався». Я відповів: поліцейський – це не робота із 8 до 17-ої. Це покликання. І якщо він увечері в нетверезому стані починає влаштовувати тир на подвір’ї – це не поліцейський, – звернувся до присутніх сампомочівець.

Він переконаний, що питання не лише в конкретних людях, а в системі. Адже люстровані активістами поновлюються на посадах, відставки Авакова вимагає громадськість роками, але жодної реакції.

– Ми знову повертаємося до цього через те, що загинула маленька дитина. Скільки ще, не Дай Бог, буде таких історій, коли люди піднімуть бунт через свавілля, – каже В’ячеслав Скічко. – Потрібно продовжити люстрацію, зробити так, щоб «катів» не поновлювали на посадах через суд. Завдання поліції завоювати найвищий рівень довіри у суспільстві, а не навпаки.

Загиблого від рук поліціянтів хлопчика вшанували хвилиною мовчання. На вході до ГУНП учасники акції принесли квіти, іграшки та запалили свічки.