Новини

Всі новини
2019-05-15

У Черкаській «Самопомочі» визначили, кого делегують на вибори до Верховної Ради

Черкаська обласна організація визначилася зі своїми кандидатами, які потраплять до загального списку від «Об’єднання «Самопоміч» на виборах до Верховної Ради. Це п’ять осіб, кандидатури яких самопомочівці обговорили на загальних обласних зборах. Окрім того, на зборах було рейтинговано і діючих народних депутатів щодо їхнього місця у майбутньому виборчому списку.

За словами голови Черкаської обласної організації політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» В’ячеслава Скічка, це прогресивне рішення, коли кандидатів рейтингують на місцях, а не визначають у Києві.

Такі збори нині проходять в усіх обласних осередках «Об’єднання «Самопоміч». Черкаська організація стала другою областю, яка так швидко визначилась з кандидатами та рейтингувала їх. Напередодні такі збори пройшли в Чернівцях.

– У загальному списку першу п’ятірку пропонує політична рада партії. Далі застосовується принцип «один через три». Тобто буде три списки: до першого потраплять нині діючі народні депутати, до другого – представники обласних організації, і до третього – відомі громадські діячі, експерти, – говорить В’ячеслав Скічко.

Він додає, що представників Черкащини, які потраплять до списку, партійці визначали на міських та районних зборах.

– Ми попередньо обговорювали з усіма міськими та районними організаціями, кого б вони хотіли бачити у цій п’ятірці, адже саме така кількість визначена нашій області квотою. Це представники різних районів області. Тепер на загальних зборах відбувалося рейтингування цих осіб у списку,- зазначає В’ячеслав Скічко.

До п’ятірки кандидатів від Черкащини потрапили:

В’ячеслав Скічко – керівник обласної організації «Об’єднання «Самопоміч». Крім того, він відомий на Черкащині волонтер, також активно займається підтримкою створення у Черкасах ОСББ. У рейтинуванні черкаськими «самопомічівцями» він став першим.

– Бути народним депутатом – це велика відповідальність і серйозна робота. Тому дякую моїм колегам, що запропонували мене як кандидата. Рішення колег ми обговорили у родині і дружина мене підтримала, – каже В’ячеслав Скічко.

Після нього обласний рейтинг посіла Діна Жук-Вербова. Вона є керівником Чигиринської районної організації, та також депутат місцевої ОТГ, активно займається розвитком туризму.

Третьою стала Наталія Коваль, яка очолює осередок «Самопомочі» у Шполі.

Далі – депутат Черкаської міської ради та голова міської організації «Об’єднання «Самопоміч» Олексій Романов. Він активний, молодий та цілеспрямований.

І закриває п’ятірку черкащан Олександр Мокрієнко – голова Канівської міської організації «Об’єднання «Самопоміч».

Далі рейтингування цих кандидатів відбуватиметься на рівні макрорегінів, до складу яких увійдуть кілька областей.

Окрім того, на зборах партійці рейтингували діючих народних депутатів. Таких 15 осіб. Голосуванням черкаські самопомічівці поставили оцінку нардепам та визначали, яке місце вони мають зайняти у виборчому списку. Тож до першої п’ятірки потрапили: Олег Березюк, Оксана Сироїд, Тетяна Острікова, Ірина Сисоєнко та Олег Лаврик.

Ми з вами є учасниками історії. Ми перші, хто в Україні почав систему відкритих списків. Так на обласних зборах зазначив голова виконавчого комітету партії Олег Лаврик.

– Наша задача на практиці показати важливість такого відбору своїх представників до законодавчих органів влади. Така система допоможе нам бути дружною сім’єю, – наголосив Лаврик.