Новини

Всі новини
2018-12-03

Від медицини – до освіти. Черкаські депутати від «Самопомочі» розповіли про цьогорічні досягнення

Фінішує черговий рік діяльності депутатської фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Черкаській міській раді. На рахунку обранців уже понад 20 важливих для громади рішень.

Серед них – запровадження системи електронних закупівель «Прозорро», механізму електронних петицій. Самопомічівці у раді виступали проти забудови Соснівки, ініціювали відміну групувань земельних питань в частині вільних ділянок.

Про важливі ж проекти рішень та ініціативи черкаських обранців у 2018 році – читайте у матеріалі.

Проектна діяльність

Врятувати екстрену медичну допомогу

Депутати проголосували за проект рішення голови фракції «Об’єднання «Самопоміч» Миколи Фомича, який стосувався підтримки екстреної медичної допомоги. Йдеться про звернення до Кабміну з вимогою збільшення медичної субвенції місту, перегляду тарифної сітки оплати праці медпрацівникам, покращення матеріально-технічної бази та побудови сучасної оперативно-диспетчерської служби.

 

Свободу – політв’язням

За ініціативи черкаських самопомічівців було проголосовано за звернення до Президента України Петра Порошенка та Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна із вимогою максимально сприяти звільненню із московського полону Олега Сенцова та інших українських політв’язнів.

 

 

Боротьба з рекламним «спамом»

Депутатка Черкаської міської ради Олена Шевченко пропонує запустити механізм боротьби із розміщення оголошень, написів та різноманітних плакатів рекламного характеру на непризначених для цього елементах благоустрою: конструкціях для освітлення, парканах, фасадах, дорожньому покритті тощо.

 

Громадська експертиза

Нині у раді вже зареєстровано проект рішення «Про громадську експертизу діяльності Черкаської міської ради та її виконавчих органів». Йдеться про новий інструмент, який покликаний з одного боку контролювати діяльність органів виконавчої влади, а з іншого – надавати практичні рекомендації стосовно важливих питань життєдіяльності міста. Відповідно до проекту, ініціювати експертизу можуть громадські організації та об’єднання і лише за сферою своєї діяльності, щоб уникнути зловживань.

 

Ініціативи-2018

Традиційно цього року депутати від «Об’єднання «Самопоміч» продовжували впроваджувати в життя як вже відомі проекти, так і нові.

Школа корисних звичок

У чотирьох дошкільних навчальних закладах Черкас команда «Об’єднання «Самопоміч» цьогоріч реалізувала програму «Школа корисних звичок». Впровадження відбувається без залучення бюджетних грошей. За грантові кошти вдалося виготовити унікальне дидактичне обладнання, яке дозволяє дітям в ігровій формі напрацьовувати правила поводження з природними ресурсами та відходами у побуті. Автором навчальних матеріалів став депутат Черкаської міськради Микола Фомич.

 

Медичне обладнання

Депутати з фракції «Об’єднання «Самопоміч» ініціювали придбання сучасного відеогастроскопа для Першої міській лікарні. Цей прилад дозволяє виявляти онкологічні захворювання на ранніх стадіях. Апаратура має арсенал інструментів, які під час обстеження диференціюють нормальні тканини від патологічних. Відеогастроскоп активно використовують в медичному закладі вже кілька місяців.

 

Якість обслуговування у ЦНАПі

Вдосконалити роботу Центру адміністративних послуг (ЦНАП) запропонував депутат Черкаської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч»» Микола Фомич. Йдеться про встановлення банківських терміналів на усіх робочих місцях реєстраторів черкаського ЦНАПу. Окремо також облаштували термінал самообслуговування у холі. Це дозволило полегшити та прискорити майже удвічі процедуру отримання адмінпослуг.

 

Лабораторне обладнання для шкіл

Депутати міської ради від «Об’єднання Самопоміч» запровадили ініціативу, щодо спрямування коштів на придбання лабораторного обладнання для шкільних кабінетів фізики, біології та хімії. По 500 тисяч гривень отримали одинадцять черкаських шкіл на придбання сучасних реостатів, амперметрів, вольтметрів, мікроскопів, телескопів, мультимедійних дошок та проекторів, хімічних реактивів, різноманітних макетів і природничих наборів, музичних інструментів.

Плани самопомічівців на 2019-ий

Микола Фомич, голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Черкаській міській раді

Громадська участь в управлінні містом – серед пріоритетних напрямків роботи фракції наступного року. На нашому рахунку – запровадження таких інструментів взаємодії влади та громади як петиції, антикорупційна експертиза. Нині ж сподіваємося на підтримку депутатського корпусу в затвердженні механізму громадської експертизи.

Окрім цього, продовжуватимемо розвивати школу корисних звичок у дошкільних навчальних закладах. Діти мають змалечку засвоювати правила поводження з відходами та збереженням ресурсів.

Олексій Романов, депутат від «Об’єднання «Самопоміч»

Важливими для нас лишаються питання освіти та медицини. У новому році буду ініціювати спрямування коштів на придбання лабораторного обладнання для черкаських шкіл. У нас існує погана практика, коли інвестують не в знання, а в енергозберігаючі технології. Потрібно ж дбати про підвищення рівня знань наших учнів, робити їх конкурентоздатними.

Окрім цього, зусилля сконцентруємо на покращенні якості медичного обслуговування. З конкретного – турбує стан операційних Першої міської лікарні, де ремонту не було майже три десятиліття. Порушуватиму це питання перед колегами в раді.

Олена Шевченко, депутат від «Об’єднання «Самопоміч»

Цього року ми так і не змогли реалізувати комплекс заходів, спрямованих на захист пасажирів на зупинках громадського транспорту від некерованих автомобілів. Усе – через відсутність відповідних норм. Нині ж зміни у нормативні акти внесено. Буду знову порушувати питання щодо встановлення у межах зупинок захисних елементів благоустрою. Першочергово – поблизу освітніх, медичних закладів, торгових центрів та ринків.

Також ми активізували роботу зі створення стратегії міста Черкаси. Із 2016-го року було проведено низку напрацювань та заходів. Зараз активно проводимо секторальні стратегічні сесії, щоб акумулювати ідеї розвитку міста в різних сферах, а після опрацювання та аналізу закласти їх у стратегію.