Новини

Всі новини
2018-11-26

Введення воєнного стану – це дія на упередження, – В’ячеслав Скічко

Голова осередку «Об’єднання «Самопоміч» у Черкаській області В’ячеслав Скічко прокоментував перспективу введення воєнного стану на території України через агресію російських військових в Азовському морі.

В ефірі ANTENNASTUDIO він заявив, що введення воєнного стану – це дія на упередження.

– У ситуації, коли є прямі агресивні дії щодо наших військових, наших моряків – це (введення воєнного стану – ред.) дія на упередження. Бо спрогнозувати, як зараз будуть розвиватися події в Азовському морі та і по всьому кордоні, де є зіткнення сил, ми поки не можемо. У будь-якому випадку воєнний стан виправданий, – говорить В’ячеслав Скічко.

У соціальних мережах та ЗМІ нині активно дискутують навколо питання: «Чому тільки зараз?».

– Одні аргументують це тим, що на нас напали і ми бачимо прямі агресивні дії. Але ж насправді напали на нас ще у 2014-му році. Був час, коли наші хлопці розбивали цілі колони десантників, спецпризначенців РФ з документами та прапорами. Нині ж з сумом можна констатувати, що це новий фронт, морський. На жаль, Росія пішла на такі дії і зараз, щоб зрозуміти як діяти надалі, воєнний стан необхідний, – переконаний очільник обласного осередку.

Він стверджує, що наступне питання, які пункти будуть проголосовані. Адже закон передбачає вибірково вводити певні дії чи обмеження.

Також нині припускають, що введення військового стану – це своєрідні « політичні торги» в контексті виборів.

– Є і така думка. Адже це шанс не проводити вибори. Закон має пряму норму, яка обмежує проведення будь-яких виборів під час воєнного стану: чи це вибори Президента України, чи це вибори в ОТГ, які швидше за все не відбудуться. У тому ж законі зазначено що в 90-денний термін після завершення воєнного стану ВРУ зобов’язана призначити вибори чергові до парламенту та місцевих органів влади. Та не згадується про вибори Президента України. Вибори ж в ОТГ призначала не ВРУ, а ЦВК. Чи будуть вони потім призначені, теж питання, – зауважує Скічко.

Та він наголошує, що нині головне завдання – створити відповідні умови, щоб попередити подальші агресивні дії РФ.

– У нас фактично немає плавзасобів, які можуть воювати. Ті два катери та буксир, які були захоплені росіянами, не могли дати відсіч. Ще ті шість катерів, які лишилися в Україні, це не та сила, з якою ми можемо воювати. Нині йдеться напевно про збереження і оборону суходолу України, – каже очільник обласної організації «Об’єднання «Самопоміч».